XV FSM – PRZYSZŁOŚĆ ŚWIATOWEGO RYNKU MLEKA

Forum Spółdzielczości Mleczarskiej (FSM) to wielkie wydarzenie w branży mleczarskiej. W tym roku, w terminie 18-20 października 2017 r. odbędzie się piętnasta, jubileuszowa edycja wydarzenia. Uczestnicy konferencji oraz zaproszeni goście dyskutować będą o przyszłości światowego mleczarstwa, cenach, nowych rynkach, Brexicie i jego skutkach dla rynku mleka oraz nowych propozycjach w zakresie zmian Wspólnej Polityki Rolnej.
- Przed światowym mleczarstwem wielkie wyzwania - mówi Agnieszka Maliszewska, organizator Forum - Ogromne ilości mleka w proszku w magazynach unijnych, szalejące ceny masła, umowa
o wolnym handlu z Nową Zelandią, Brexit oraz inne ważne dla produkcji i przetwórstwa mleka tematy zdominują tegoroczną edycję.
W tym roku w Forum weźmie udział bardzo dużo firm mleczarskich spoza Polski. Świadczy to o coraz większym prestiżu polskiej konferencji.
- Piętnaście lat temu, kiedy zaczynaliśmy organizować naszą konferencję nawet nie przypuszczałam, że rozrośnie się ona do tak ogromnego przedsięwzięcia, z udziałem najważniejszych osób decydujących o rozwoju europejskiego i światowego mleczarstwa - dodaje Agnieszka Maliszewska - Świadczy to też o tym, że polskie mleczarstwo zaczyna być bardzo znaczącym punktem na światowej mapie polityki mlecznej.
Wśród prelegentów zagości Prezydent Europejskiego Stowarzyszenia Mleczarzy (EDA) – Michel Nalet, który podzieli się swoją wiedzą na temat znaczenia handlu i wspólnego rynku jako kluczowych czynników do osiągnięcia sukcesu w europejskim mleczarstwie. Mike Petersen – Specjalny Wysłannik Nowej Zelandii ds. Rolnictwa i Handlu Towarami Rolnymi zaprezentuje stanowisko Nowej Zelandii w zakresie umowy o wolnym handlu z Unią Europejską.

Biuro Organizacyjne
Forum Spółdzielczości Mleczarskiej
Więcej informacji dla mediów:
tel. 85 743 68 56
e-mail: info@forum-mleczarskie.org

Komentarze są wyłączone.