XI Ranking Spółdzielni Mleczarskich


Podczas tegorocznego XV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, 18 października, zostanie przedstawiony Ranking Spółdzielni Mleczarskich. Jest on organizowany przez Polską Izbę Mleka. Laureatów poznamy już po raz 11. O tym, kto zajmie pierwsze miejsce będziecie mogli Państwo się przekonać pierwszego dnia konferencji podczas uroczystej gali.

Ranking, oprócz prestiżu, daje też możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat firmy o opinie ekspertów. Przeprowadzają oni analizy pod różnymi kątami, pokazują na co zwracać uwagę, co należy poprawić i w którym kierunku iść, żeby się rozwijać.
W zeszłorocznej jubileuszowej, X edycji, pierwsze miejsce zajęła MLEKOVITA. Na drugiej pozycji znalazła się Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy. Natomiast na trzeciej uplasowała się Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Sierpcu. Były też specjalne wyróżnienia. Otrzymały je Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Jasienicy Rosielnej oraz firma Kaskat spółka z o.o. Wybierano także laureatów kategorii dodatkowych. Centrum Informatyki „ZETO” w Białymstoku (partner Rankingu) oraz Kapituła Rankingu za laureata kategorii „Lider Nowych Technologii w Obsłudze Dostawcy Mleka” uznała Spółdzielnię Mleczarską w Gostyniu. Credit Agricole Bank Polska (partner Rankingu) oraz Kapituła Rankingu za laureata kategorii „Lider Ekspansji” uznała Spółdzielnię Mleczarską Mlekovita.

W zeszłorocznej edycji Rankingu wzięło udział 17 spółdzielni i firm prywatnych zajmujących się przetwórstwem mleka. Nadzór nad jego przebiegiem - podobnie jak w latach ubiegłych - miała specjalna kapituła. Składała się ona z niezależnych ekspertów i znawców rynku mleka.

Ranking Spółdzielni Mleczarskich 2015 wygrała Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie. Drugie miejsce przypadło Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy, a trzecie OSM w Sierpcu. Specjalne wyróżnienie – dla spółdzielni skupowej - otrzymała Strzelecka Spółdzielnia Producentów Mleka. Natomiast specjalne wyróżnienie dla spółki zdobyła firma Kaskat sp. z o.o. Ta edycja też została rozszerzona o dodatkowe kategorie:
Mleczarskie Wydarzenie Roku, Mleczarska Innowacja Roku, Mleczarskie Działanie Na Rzecz Ochrony Środowiska i Mleczarski Lider Ekspansji.

Wszystkie informacje na temat tegorocznego Rankingu Spółdzielni Mleczarskich będziemy Państwu przekazywać na bieżąco za pośrednictwem naszej strony www, Newslettera oraz mediów społecznościowych.

Ankieta Rankingowa XI Ranking Spółdzielni Mleczarskich do pobrania

Partner kategorii specjalnych:

CreditAgricole