17 Międzynarodowe Forum Mleczarskie już jutro!

Trwające od wielu miesięcy przygotowania do największej konferencji mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej dobiegają końca. Już jutro rozpocznie się 17th International Dairy Forum, które jak co roku zgromadzi uczestników z całego świata. W tym roku będziemy gościć przedstawicieli najważniejszych instytucji branżowych, reprezentantów rządów wielu państw, również spoza Europy, a także przedstawicieli polskich i zagranicznych spółdzielni mleczarskich. Podczas Forum odbędzie się również spotkanie Ministrów Rolnictwa krajów bałtyckich: Polski, Litwy, Łotwy i Estonii. Spotkają się oni aby dyskutować o najważniejszych kwestiach związanych z branżą mleczarską.

W pierwszym dniu konferencji dyskusja będzie się toczyć na temat: „Sytuacja na światowym, unijnym i polskim rynku mleka” oraz „Handel światowymi produktami mleczarskimi”. Wysłuchamy dwunastu prelekcji, a obie sesje zakończą się panelem dyskusyjnym.

Drugi dzień upłynie pod hasłem Brexitu oraz innowacji w przemyśle mleczarskim – łącznie 9 prelekcji oraz dwa panele dyskusyjne. Wieczorem natomiast odbędzie się uroczysta Gala, podczas której nagrodzeni zostaną laureaci XIII Rankingu Spółdzielni Mleczarskich.

6 września, czyli ostatniego dnia konferencji, po raz pierwszy odbędzie się Ladies Day – wyjątkowy panel dyskusyjny, skierowany do kobiet branży mleczarskiej. Tematem przewodnim tego dnia będzie „The role of women in the global dairy sector, perspectives and challenges faced by women leaders in the global dairy industry.

Zapraszamy do pozostawania na bieżąco z relacjami na temat 17 Międzynarodowego Forum Mleczarskiego, które będą pojawiać się na naszej stronie internetowej.