Wyjątkowy panel dyskusyjny poświęcony kobietom – Ladies Day na 17 FSM

Kobiety w branży mleczarskiej odgrywają bardzo istotną rolę. Coraz więcej prowadzi gospodarstwa oraz zajmuje ważne dla sektora stanowiska w czołowych instytucjach w Europie i na świecie. Z tego powodu ich głos podczas dyskusji na temat przyszłości mleczarstwa jest tak istotny.

Do udziału w panelu zaproszone zostały kobiety, dla których kwestie związane z sektorem mleczarskim są codziennością, jak również przedstawicielki instytucji rządowych z Europy i świata. Podczas Ladies Day głos zabrały m.in. Ambasador Nowej Zelandii w Polsce, na Ukrainie, Łotwie, Litwie, w Estonii i Gruzji, Pani Mary Thurston, Radca Rolny Ambasady Francji Pani Marie-Christine Le Gal, przedstawicielka rządu w Dubaju Pani Hanan Ali Abdulla, Przewodnicząca Komisji Kobiet Cogeca Pani Lotta Folkesson, Wiceprezes Konfederacji Fińskich Spółdzielni PELLERVO pani Tiina Linnainmaa, przedstawicielka Credit Agricole Bank Polska S.A. pani Agata Jakóbczyk-Zielińska, Wiceprzewodnicząca Young Dairy Committee w ASSOLATTE Pani Valentina Zanetti oraz Pani Agnieszka Maliszewska, Organizator Międzynarodowego Forum Mleczarskiego.

Dyskutowano na temat tego, jak poszczególne organizacje wspierają kobiety w nich pracujące oraz jak wygląda ich funkcjonowanie w takich organizacjach. Zastanawiano się również, czy powinny one wspierać się nawzajem w swojej pracy i jak taka współpraca powinna wyglądać. Jedna z poruszanych kwestii był również wpływ ich kompetencji na budowanie efektywności i współpracy w sektorze mleczarskim. Zgromadzone panie przedstawiły także, jak funkcjonowanie kobiet w branży mleczarskiej wygląda w ich krajach.

Spotkanie miało na celu, oprócz oczywiście wymiany doświadczeń i nawiązania nowych relacji, zbudowanie możliwości udzielania sobie nawzajem wsparcia, aby uczynić funkcjonowanie kobiet w branży mleczarskiej łatwiejszym. Zgodnie z hasłem przewodnim tego dnia „Behind every successful woman is herself” każda kobieta sukcesu sama na ten sukces zapracowała, jednak dzielenie się doświadczeniami i wzajemna pomoc mogą się przyczynić do tego, że coraz więcej pań będzie mogło uznać się za taką kobietę.